Home

Youtube

Shendetesi

Për herë të parë tani gratë shtatëzanë në Kosovë mund të bëjnë analizën e amniocintezes në QKUK

Leonora Shabani Kryetare e gruas për qendrën e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Prishtinë ka njoftuar që tashmë gratë në Kosovë mund

OBSH: Vaksinat shpëtuan 154 milionë jetë në 50 vitet e fundit

Përpjekjet globale të imunizimit kanë shpëtuar të paktën 154 milionë jetë në 50 vitet e fundit, tha Organizata Botërore e

Mbron zemrën dhe trurin: Ky është fruti më i shëndetshëm që mund të hani, sipas dietologëve

Një dietë ushqimore e pasur me fruta dhe perime është çelësi për një shëndet të mirë! Por, në realitet jo

Shefi i OBSH-së paralajmëron: Bëhuni gati për sëmundjen X

Sekretari i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka theksuar rëndësinë e përgatitjes për sëmundjen X,

Alkooli “për festa”, studimi: Kush e tepron, godet dhe zemrën

Konsumi i tepruar i alkoolit mund të shkaktojë dëmtim të indeve të zemrës edhe përpara se të shfaqen simptoma shqetësuese,

Speciale

 

149 vite nga lindja e Faik Konicës, personalitet i shumë dimensioneve

Faik Konica kujtohet sot në149-vjetorin e lindjes (15 Mars 1875-15 Dhjetor 1942). Shkrimtar, kritik letrar, publicist, eseist, përkthyes, një nga

 

32 vite nga vdekja e Martin Camajt

Sot bëhen 32 vjet nga vdekja e shkrimtarit dhe albanologut shqiptar, Martin Camaj në Munih. Kërkimet akademike të Camajt u

Imazhe historike