Lajme

Sali Berisha përjashtohet nga seancat e Kuvendit për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë

Deputeti i Partisë Demokratike Sali Berisha, dhe pesë deputetë të tjerë të opozitës janë përjashtuar për 10 ditë nga seancat e Kuvendit të Shqipërisë.

Përpos ish-kryeministrit të Shqipërisë, u përjashtuan edhe: Gazment Bardhi, Albana Vokshi, Edi Paloka, Elda Hoti dhe Flamur Noka.

Shumica Parlamentare, iu drejtua me një kërkesë kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla për përjashtimin e deputetëve të sipërpërmendur.

Lexo më shumë  Mblidhen në kohë rekord nënshkrimet e nevojshme për kandidimin e Taravarit për president

Rruga Press

YouTube player