Sport

Nisin punimet për rinovimin e fushës në “Fadil Vokrri”, gati për ndeshje në korrik

Të premten pasdite kanë nisur punimet për rinovimin e fushës në stadiumin “Fadil Vokrri”. 

Në fillimin e punimeve ishin ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku dhe kryetari i FFK-së, Agim Ademi.

Sipas përgjegjësve, fusha pritet të jetë gati për ndeshje futbolli më 6 korrik. 

Prej vjeshtës së vitit të kaluar stadiumi “Fadil Vokrri” është i mbyllur.

YouTube player