Lajme

Mësohet se kush është gjyqtari që liroi Pantiqin

Ish- policit serb, Dejan Pantiq, që dyshohet për sulm ndaj Policisë së Kosovës dhe Komisioneve Komunale Zgjedhore në veri, i është ndryshuar masa nga paraburgimi në arrest shtëpiak.

Ndërkaq, deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka treguar dhe emrin e gjyqtarit i cili është Mentor Bajraktari.

Mentor Bajraktari

Basha shfaq mospajtimin e tij dhe pyet se si një gjyqtar normal arrinë me vlerësu se terroristi qenka më sigurt n’shpi se n’burg?

Lexo më shumë  Aksioni në Pejë, përfundojnë nën prangat e policisë disa zyrtarë të Njësitit për Patentë Shoferët

“Po me pas qenë n’Serbi i kish shqiptu masë ma t’randë se ky n’Kosovë. Nuk ka veting që ta hjek tutën, po as që ta shton dozën e patriotizmit!”, shkroi ai në postimin e tij në Facebook.

Rruga Press

YouTube player

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *