Harrojeni plazhin! Sot ulje temperaturash dhe reshje shiu, si do jetë moti në vijim

Advertisement
Advertisement

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme, ku më të shpeshta vranësirat do të jenë në zonën e Alpeve shqiptare duke rrezikuar shira të pakët gjatë mesditës.

Por, sipas Meteoalb, pas mesditës parashikohet përmirësim i kushteve të motit në vendin tonë duke bërë që kthjellimet të dominojnë zonat bregdetare ndërsa vranësira kalimtare do ketë në pjesën tjetër të vendit.

Advertisement

Temperaturat e ajrit rriten me 2 gradë në mëngjes por rritje të lehtë sjellin orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Jugor -Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.

Lexo më shumë  Zgjedhjet në Tërnoc, Kamberi: Na duhen 610 vota, deri më tani kemi siguruar 1/3 e tyre
Advertisement

Rruga Press

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.