Mbërritën në Shqipëri, 95 qytetarë afganë strehohen në ‘Qytet Studenti’

Advertisement
Advertisement

Mbrëmjen e djeshme u strehuan në ‘Qytet Studenti’ 95 afganë.

Këta mbërritën në Tiranë pak pas mesnate. Pas kontrolleve në Rinas ata u vendosën në disa godina në ‘QS’, aty ku do të qëndrojë përkohësisht.

Advertisement

Në zonë ka forca të shumta të rendit dhe shërbime të shtuara të komisariatit Nr 1 të cilët në gatishmëri. Përveç forcave të rendit, prezente janë edhe 2 autoambulanca për çdo rast nevoje.

Fluturimi në bord të të cilit ndodheshin 95 pasagjerë afganë mbërriti në pistën e forcave ajrore të Shqipërisë në orën 23:00 ndërsa i pari ishte me 59. Midis 95 pasagjerëve afganë të mbërritur mbrëmjen e djeshme, 2 ishin foshnja, të cilët po arratisen regjimit taleban që është instaluar në vendlingjen e tyre.

Lexo më shumë  PD-ja me projekt rezolutë për gjenocidin serb në Kosovë, Alibeaj e dorëzon në Kuvend
Advertisement

Rruga Press

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.