Lajme

Erion Veliaj nuk e ndal luftën ndaj kafshëve, helmon zonën e Liqenit, dhjetëra qen dhe mace të ngordhura

Shoqata e mbrojtjes së të drejtave të kafshëve në Shqipëri, Animal Rescue Albania ka denoncuar ditën e sotme në faqen e saj zyrtare në Instagram dhe Facebook, një tjetër mizori që po ju bëhet kafshëve në kryeqytet.

Sipas njoftimit dhe raportimeve të shumta të qytetarëve mbërritur në inboxin e faqes, në të gjithë zonën e ‘Liqenit Artificial’, është lënë ushqim me helm për qen dhe mace, një vepër kjo tjetër e Bashkisë Tiranë kundër katërputroshëve.

Lexo më shumë  Policia sekuestron uniforma ushtarake dhe mjete pa leje në një operacion në veri të Mitrovicës

Në faqe kanë mbërritur reagime dhe denoncime të shumta, madje kjo pabesi e radhës nuk ka kursyer edhe kafshët me pronar, të cilët në shëtitjen e tyre të përditshme kanë rënë pre e nismës mizore të ndërmarrë nga Bashkia.

Sipas raportimeve, të shumtë janë në numër qentë dhe macet e ngordhura teksa me dhjetëra janë paraqitur në klinika në gjendje të rënduar.

Ndërkohë, ARSA ALBANIA , teksa paralajmëron për kujdes, ju bën thirrje qytetarët që të bëjnë denoncimin në organet përkatëse.

Lexo më shumë  Serbët dorëzojnë kërkesë për peticion për shkarkim të kryetarëve në katër komunat në veri

Rruga Press

YouTube player

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *