Bota

Vijojnë sulmet brutale në Gaza dhe Rafah

Shtatë sulme izraelite goditën rajonin e Rafah herët të enjten, ku një prej tyre rrafshoi një xhami të madhe dhe shkatërroi pjesën më të madhe të banesave përreth, raportoi AP.

Pamjet nga vendi i ngjarjes treguan Xhaminë al-Farouq të zhytur në tokë, me kupolat e saj prej betoni të rrëzuara rreth saj dhe ndërtesat pranë të shkatërruara.

jë tjetër sulm goditi një shtëpi në Rafah që strehonte familjen al-Shaer , duke vrarë të paktën katër persona, duke përfshirë një nënë dhe fëmijën e saj.

Lexo më shumë  Evropa, 2 herë më e nxehtë se norma/ Raporti i OBM-së: Kontinenti kaloi vijën e kuqe

Sulmet në Gaza qendrore gjatë natës vranë 44 njerëz, përfshirë 14 fëmijë dhe 8 gra, sipas zyrtarëve të spitalit.

Rruga Press

YouTube player