Toleranca i lejon budallakisë të arrijë majat

Shkruan Elvis Hoxha

Donald Trump u shqetësua që një grup i organizuar insitucionalisht bastisi shtëpinë e tij. Madje ai u habit se si mund të sulmohet ajo shtëpi aq e bukur.

Donald Trumpi nuk u shqetësua kur pa sesi Capitoli, ndërtesë edhe më e bukur, kryeqendra institucionale, u sulmua prej hordhive dhe gdhëve që nxiti ai vetë.

Donald Trump ndoshta mund të zgjidhet përsëri president i Amerikës, por kjo nuk do të thotë se ai është në rregull. Ata që e zgjedhin nuk janë fort në rregull. Ata që e tolerojnë nuk janë fort në rregull. Toleranca i lejon budallakisë të arrijë majat.

Lexo më shumë  Për betimin çlirimtar të ngjyrave

Natyrisht kjo vlen edhe për Grenellin. Edhe sikur ky të na shfaqet përsëri si ambasador apo këshilltar, do të mbetet sekser institucional.

FBI-ja ka bastisur shtëpinë e ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Kërkimi thuhet se ishte i lidhur me një hetim për trajtimin e dokumenteve zyrtare nga Trumpi.

Mediat amerikane raportojnë se kërkimi lidhet me dokumentet që presidenti mund t’i ketë çuar në Mar-a-Lago pas largimit nga Shtëpia e Bardhë.

Avokatja e Trumpit, Christina Bobb, i tha NBC News se disa dokumente ishin sekuestruar gjatë kontrollit.

“Një sulm i tillë mund të ndodhë vetëm në vendet e shkatërruara, të botës së tretë. Mjerisht, Amerika tani është bërë një nga ato vende, të korruptuara në një nivel të paparë më parë. Ata hynë edhe në kasafortën time”, është shprehur ish-presidenti amerikan.

Lexo më shumë  Suksesi i shqiptarit është poshtërim për serbin. Kjo nuk durohet në Serbinë e infektuar nga urrejtja

Rruga Press

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlbanianEnglishFrenchGermanItalianPortuguese