“Shqiptarët janë një popull i veçantë” – Mourinho: E meritojnë finalen, na përfshijnë emocionet e tyre

Trajneri i Romës, Mourinho e ka quajtur Shqipërinë një vend të veçantë, në një intervistë të dhënë për mediet. Numri një i pankinës së ekipit italian ka fjalët më më të mira për Tiranën, por edhe për popullin shqiptar.

“Kur arritëm në gjysmëfinale e kuptova se sa e rëndësishme ishte. Tifozët dhe stadiumi e prisnin këtë moment. Ata janë një popull dhe një qytet i veçantë. Ata e meritojnë këtë.

E them të veçantë sepse na përfshijnë në emocionet e tyre, i kuptojmë dhe bëhemi pjesë e tyre. Kemi krijuar një ndjeshmëri që shkon përtej rezultateve” – tha ai. Roma-Feynoord, finalja e Conference League luhet nesër në Air Albania.

Rruga Press

Lexo më shumë  Sherr me grushte e shkelma mes dy grupeve shqiptare brenda aeroportit në Itali, publikohen pamjet

Leave a Reply

Your email address will not be published.