Bota

Shpërthime të fuqishme në urën e Krimesë, ndalet qarkullimi

Në rrjetet sociale kanë filluar të shfaqen disa video amatore, që pretendohet se shfaqin shpërthime të fuqishme në rajonin Kerch në Krimenë e aneksuar nga Rusia.

Aty gjendet ura që lidhë gadishullin me Rusinë, kurse autoritetet ruse bëjnë të ditur se kanë ndaluar trafikun në këtë urë, transmeton Telegrafi.

Lexo më shumë  Ankohet ministri ukrainas i Mbrojtjes: Armët nga perëndimi nuk po vijnë në kohë, kjo na kushton shumë

Në anën tjetër, autoritetet e vendosura nga rusët pas aneksimit nga Ukraina, kanë njoftuar se në afërsi të urës së Krimesë janë rrëzuar dy dronë.

Madje pretendojnë se nuk është dëmtuar ura dhe se është ndalur përkohësisht qarkullimi në të.

Kjo nuk është hera e parë që kjo urë është cak i sulmeve ukrainase, të cilët janë zotuar se do ta rikthejnë këtë territor që u aneksuar nga Rusia mbi 10 vite më parë.

Rruga Press

Lexo më shumë  Serbia po përpiqet t'i heshtë rusët që po e kundërshtojnë luftën
YouTube player