Sport

Shorti i Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova sot mësojnë kundërshtarët

Sot (e enjte) në orën 18:00 në Paris do të hidhet shorti i Ligës së Kombeve për sezonin 2024/2025.

Në kuadër të kongresit në Paris, UEFA organizon shortin për Ligën e Kombeve, i cili nis në shtator, me ndryshime të mëdha krahasuar me edicionet e mëparshme.

Vazot e Ligave tashmë dihen dhe pritet që të ketë shumë grupe të forta, me kundërshtar të papërshtatshëm për njëri-tjetrin.

Lexo më shumë  Granit Xhaka, në formacionin e javës në Bundeligë

Kombëtarja shqiptare gjendet në vazon e tretë në Ligën B.

LIGA B

Vazo 1: Austri, Çeki, Angli, Uells

Vazo 2: Finlandë, Ukrainë, Islandë, Norvegji

Vazo 3: Sllovenia, Republika e Irlandës, Shqipëria, Mali i Zi

Vazo 4: Gjeorgjia, Greqia, Turqia, Kazakistani

Përfaqësuesja e Kosovës gjendet në vazon e dytë të Ligës C.

Liga C

Vazo 1: Rumania, Suedia, Armenia, Luksemburgu

Vazo 2: Azerbajxhani, Kosova, Bullgaria, Ishujt Faroe

Vazo 3: Maqedonia e Veriut, Sllovakia, Irlanda e Veriut, Qipro

Vazo 4: Bjellorusia, Lituania/Gjibraltari*, Estonia, Letonia

Lexo më shumë  U shpall lojtari i ndeshjes, tifozët e Beshiktash të dashuruar pas Muçit: Talent i madh (VIDEO)
YouTube player