Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Bliknen në izolim

Advertisement
Advertisement

DASH rapoton se Sekretari amerikan i Shtetit, Anton Blinken është infektuar me Covid-19.

Advertisement

“Sekretari është plotësisht i vaksinuar kundër virusit dhe po kalon vetëm simptoma të lehta“, tha departamenti në një deklaratë.

Advertisement

DASH shtoi se Blinkeni pret me padurim rikthimin në punë.

Rruga Press

Advertisement
Lexo më shumë  SHBA-ja përgatitet të pajisë Ukrainën me “bishat” e reja, do dërgojë raketat “Launch” dhe “MLRS” me rreze të gjatë veprimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.