Nora mposht xhudisten serbe

Nora Gjakova ka mposhtur xhudisten serbe Marica Perishiq.

Perishiq pësoi tri dënime dhe Nora fitoi me Ippon në Grand Slamin në Abu Dabi.

Nora tashmë është në gjysmëfinale të kategorisë deri 57 kg.

Nora Gjakova është kthyer me fitore në garat e xhudos.

Në Grand Slamin e Abu Dabit, Nora në raundin e parë e kaloi koreanen Yuna Shin.

Ndërkohë në raundin e dytë të kategorisë deri 57 kg e mposhti holandezen Pleuni Cornelisse.

Ndaj saj fitoi me mbërthim. Kampionia olimpike, Gjakova, nuk ka garuar që nga Lojërat e Tokios,15 muaj më parë.

Lexo më shumë  Holanda mposht SHBA-të për të kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror

Rruga Press

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlbanianEnglishFrenchGermanItalianPortuguese