Laura Fazliu e shkëlqyer, siguron medaljen për 25 sekonda

Laura Fazliu po shkëlqen në Grand Slamin e Tbilisit. Xhudistja nga Kosova tashmë është në finale të kategorisë deri 63 kilogramë. Në gjysmëfinale pa asnjë problem e ka kaluar australianen Katharina Haecker, që ishte bartësja e tretë.

Ndaj australianes, Laura fitoi me Ippon maestral. Ajo realizoi hedhje të shkëlqyer pas vetëm 25 sekondave luftë.

Laura po dëshmon që është top-xhudiste.

Dje medalje të argjendta fituan Nora Gjakova e Distria Krasniqi. Tani Laura kërkon medaljen e artë.

Rruga Press

YouTube player
Lexo më shumë  Ish-drejtori i policisë: Kurti trim, do votohet dhe 10 vite të tjera! SHBA gaboi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *