Lajmi i Fundit/ Kualifikueset e Botërorit 2022, Shqipëria në grup me Anglinë, Kosova me Spanjën

Advertisement
Advertisement

Po hidhet në Zyrih shorti i kualifikueseve të Kampionatit Botëror 2022, në Katar. Shqipëria është vendosur në grupin I së bashku me Anglinë, Poloninë, Hungarinë, Andorrën dhe San Marinon.

Ndërkohë, Kosova është pozicionuar në grupin B, së bashku me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë.

Grupi A, Portugali, Serbia, Republika e Irlandës, Luksemburg, Azerbajxhan.

Grupi B, Spanjë, Suedi, Greqi, Gjeorgji, Kosovë.

Grupi C, Itali, Zvicër, Irlanda e Veriut, Bullgaria, Lituania.

Grupi D, Francë, Ukrainë, Finlandë, Bosnja, Kazakistan.

Grupi E, Belgjikë, Uells, Republika Çeke, Bjellorusi, Estoni.

Lexo më shumë  Zyrtarja e BE-së nis peticionin për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja si mund ta nënshkruani peticionin

Grupi F, Danimarkë, Austri, Skoci, Izrael, Ishujt Faroe, Moldavi.

Grupi G, Holandë, Turqi, Norvegji, Mali i Zi, Letoni, Gjibraltar.

Advertisement

Grupi H, Kroacia, Sllovaki, Rusi, Sllovenia, Qipro, Malta.

Grupi I, Angli, Poloni, Hungari, Shqipëri, Andorra, San Marino.

Grupi J, Gjermani, Rumani, Islandë, Maqedoni e Veriut, Armeni, Lihtenshtejn.

Ndeshjet e para të grupeve të luhen më 24-25 mars të vitit 2021. Botërori në Katar, i pari që do të luhet në dimër, do të zhvillohet nga 21 nëntori deri më 18 dhjetor të vitit 2022.

Advertisement
Lexo më shumë  Polici ra në humnerë në Dukagjin kur po kontrollonte për kanabis