Lajme

Kurti takon ministren e Katarit, diskutojnë për reformat e mirëqenies sociale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka pritur në takim ministren për Zhvillim Social dhe Familje të Katarit, Maryam bint Ali bin Nasser Al-Misnad.

Kurti ka thënë se përgjatë takimit me ministren e Katarit ka biseduar lidhur me reformat e mirëqenies sociale në Kosovë.

“Ishte një kënaqësi për të mirëpritur ministren e Katarit për Zhvillimin Social dhe Familjen, Mariam bint Ali bin Nasser Al Misnad, sot. Diskutuam reformat e mirëqenies sociale të kryera në vendin tonë, duke përdorur mjete dixhitale për të përmirësuar sistemin dhe mundësitë për bashkëpunim”, ka shkruar Kurti në rrjetin social në platformën X.

Rruga Press

Lexo më shumë  Flamuri i Rusisë krah atij serb në ndeshjen Serbi – Angli, analisti: Sanksionimi i Rusisë nga Evropa është i pakuptimtë!
YouTube player