Kryeministri Kurti në SHBA: Bondsteel duhet të jetë bazë e përhershme ushtarake në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me përfaqësuesen e lartë amerikane Carolyn B. Maloney.

Kjo u bë e ditur nga twiteri i Kryeministri Kurti ku ndër të tjera u njoftua se duhet të krijohet një bazë ushtarake e përhershme në Kosovë.

Deklarata e plotë:

”Takimi i shkëlqyer me @RepMaloney. Ne ramë dakord që Bondsteel duhet të bëhet një bazë e përhershme ushtarake në Kosovë dhe se njohja reciproke mes Kosovës dhe Serbisë është e vetmja rrugë përpara edhe se qasja e Serbisë në fondet e SHBA-së duhet të kushtëzohet me dënimin dhe sanksionimin e plotë të luftës ilegale të Rusisë.

Rruga Press

Lexo më shumë  Policia e Kukësit konfirmon ndotjen e ujit: Në spital shumë qytetarë me simptoma helmimi, po hetojmë

Leave a Reply

Your email address will not be published.