Lajme

Kosova e Shqipëria me Kuvend të përbashkuar për nder të 110-vjetorit të Pavarësisë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë do të mblidhen bashkë për nder në 28 Nëntorit, të dielën.

Në 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, do të bëhet mbledhje e përbashkët e dy kuvendeve.

“Për nder dhe në shënim të 28 Nëntorit, me 27 nëntor, ditë e diel, planifikohet të mbahet mbledhja e përbashkët e kuvendeve të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë”, ka konfirmuar Qeveria e Kosovës.

Lexo më shumë  Qeveria Rama vendos “rekord historik”: Zero lekë investime publike në muajin janar

Rruga Press

YouTube player

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *