Bota

Von der Leyen nga Kievi: Qëndrojmë fuqishëm me Ukrainën

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, po qëndron në Kiev, për të shënuar përvjetorin e dytë të rezistencës së Ukrainës kundër agresionit të Rusisë.

“Në Kiev për të shënuar përvjetorin e vitit të 2-të të luftës së Rusisë kundër Ukrainës. Dhe për të festuar rezistencën e jashtëzakonshme të popullit ukrainas”, shkroi Von der Leyen në platformën X.

Lexo më shumë  “Putini është i paparashikueshëm,…” – paralajmërimi i frikshëm nga e veja e Navalnyt

Ajo tutje ka treguar mbështetjen për Ukrainën dhe popullin e saj. “Më shumë se kurrë, ne qëndrojmë fuqishëm pranë Ukrainës. Financiarisht, ekonomikisht, ushtarakisht, moralisht. Derisa vendi të çlirohet përfundimisht”, shtoi Von der Leyen.

YouTube player