VIDEO/ Armando Broja shënon supergol, i pari me fanellën e Chelsea-t

Çelsi ka arritur një tjetër fitore nën urdhrat e Graham Poter, kësaj radhe kundër Ullvërhemptonit, me trajnerin anglez që duket se ka sjellë harmoninë te “Blutë”.

Havertz dhe më pas Pulisiç ishin ata që shënuan të parët.

Gjithashtu në fushën e lojës u aktivizua dhe Armando Broja, në minutën e 72’, i cili në minutën e 90’ gjeti rrugën e rrjetës me një realizim fantastik.

Kështu “Blutë” ngjiten në vendin e katërt në kampionat momentalisht, në kuotën e 16 pikëve.

PANORAMASPORT.AL

Çelsi-Ullvërhempton 3-0
45+3′ Havertz, 54′ Pulisiç, 90′ Broja

GOLI I BROJES:

Rruga Press

Lexo më shumë  Masa të rrepta në ndeshjen Zvicër-Serbi, ndalohen flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në stadiumin e Katarit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlbanianEnglishFrenchGermanItalianPortuguese