Bota

Ushtarët rusë të dehur hyjnë në një lokal, qëllojnë me armë dhe sulmojnë njerëzit me shkopinj! Dëshmitë mizore të viktimave

Ushtarët rusë të dehur terrorizuan vendasit duke sulmuar një lokal në Krime, duke hapur zjarr dhe duke qëlluar pranë kokave të njerëzve.

Video shqetësuese tregon ushtarët duke rrahur burra dhe gra me shkopinj në kafenenë e Kalasë. Viktimat pësuan thyerje të kockave nga sulmi, megjithëse nuk pati viktima.

Trupat sulmuan lokalin pasi festuan Ditën e Mbrojtësit të Atdheut të Rusisë, e njohur gjithashtu si Dita e Burrave. Videoja u publikua nga e dashura e një prej viktimave, e cila ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Lexo më shumë  Polonia e gatshme, nëse NATO vendos t’i pozicionojë armët bërthamore “përballë Rusisë”

Ajo tha: Njerëz të armatosur, të maskuar dolën në ballkonin e lokalit ku njerëzit po rrinin dhe pinin duhan dhe filluan t’i rrahin. Ata e vunë të dashurin tim në një karrige dhe filluan ta rrahin brutalisht me shkopinj. Vëllai i tij, i cili u përpoq të ngrihej për të, dhe miqtë e tij gjithashtu vuajtën. Dy burra tullac, të turpshëm që rrahën vizitorët rezultuan se ishin oficerë ushtarakë në detyrë. Kur u përpoqëm të zbulonim emrat e këtyre personave, u informuam se ata po përpiqeshin të mbyllnin çështjen. Miq, ndihmoni në përhapjen e videos, që kjo të mos ndodhë më nesër me fëmijët dhe të dashurit tuaj. Zemra ime rrjedh gjak nga kjo mizori.

Kanali Telegram Mobilization News raportoi: Ushtarët e dehur shkaktuan kaos. Ata ngacmuan gratë në lokal dhe gjithashtu filluan zënka me burra të tjerë. Vizitorët e kafenesë qortuan ushtarakët për sjelljen e tyre, por në vend që të qetësoheshin, ata thirrën kolegët e tyre me automatikë.

Lexo më shumë  Vendet evropiane ngurrojnë t’i japin Ukrainës kundërajrorët Patriotë

Rruga Press

YouTube player