Bota

Ukrainasit nxjerrin pamjet, ushtarët duke u përgatitur për misione sekrete në Krimenë e pushtuar

Drejtoria kryesore e Inteligjencës e Ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës ka publikuar pamje të atyre që thuhet se janë “planifikimet e operacioneve speciale në Krimenë e pushtuar përkohësisht”.

“Në ski jet – për në Krimenë e pushtuar! Pamjet unike që tregojnë përgatitjet dhe ekzekutimin e operacioneve në territorin e Krimesë së pushtuar përkohësisht nga ekipet e njësisë speciale Tymur me Drejtorinë Kryesore të Inteligjencës të Ministrisë së Mbrojtjes”, thuhet në përshkrimin e pamjeve.

Lexo më shumë  Sekretarja amerikane e Thesarit alarmon perëndimin: SHBA-të mund të jenë përgjegjëse për humbjen e Ukrainës

Vihet re se pjesëtarët, agjentë specialë të inteligjencës mbrojtëse të Ukrainës, “vazhdojnë të ecin në rrugën e tyre të lavdishme luftarake, duke treguar trimëri dhe gjakftohtësi në misionet luftarake”.

YouTube player

Siç ka raportuar më herët Ukrinform, rojet kufitare treguan një video të njësisë së tyre duke përfshirë një njësi këmbësorie ruse në aksin Kupiansk-Lyman.

Rruga Press

YouTube player