Sport

Sylvinho mbetet në krye të Shqipërisë

Braziliani Sylvinho do të vazhdojë ta drejtojë Kombëtaren e Shqipërisë në futboll.

Kontrata e parë e Sylvinhos me FSHF-në ka përfunduar të martën. Por tekniku brazilian e ka konfirmuar se marrëveshja është arritur.

“Kemi arritur marrëveshjen, por ende nuk e kemi firmosur”, ka thënë Sylvinho.

Pritet që marrëveshja e re të jetë për dy vjet, ndërsa planifikohet edhe rritje page.

Lexo më shumë  Zyrtare: Sylvinho vazhdon kontratën me Shqipërinë

Paga vjetore e Sylvinhos ishte 750 mijë euro.

Sylvinho vlerësohet për punën që e ka bërë, përkatësisht për kualifikim dhe paraqitje në Euro 2024.

Rruga Press

YouTube player