Senatorët amerikanë takohen me Zelenskyn në Kiev

Advertisement
Advertisement

Një delegacion i politikanëve amerikanë përfshirë udhëheqësin republ ikan të Senatit Mitch Mcconnell është takuar me presidentin e Ukrainës Zelensky në Kiev.

Advertisement

Senatorët Susan Collins, John Barrasso dhe John Cornyn ishin gjithashtu pjesë e vizitës në Kiev, shkruan Skynews.

Nëpërmjet një postimi në mediet sociale, Zelensky tha se vizita ishte “një sinjal i fortë i mbështetjes dypartiake për Ukrainën nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara dhe populli amerikan”.

“Faleminderit që na ndihmoni të luftojmë jo vetëm për vendin tonë, por edhe për vlerat dhe liritë demokratike”, shkruan Zelensky.

Rruga Press

Advertisement
Lexo më shumë  Sekretari Blinken qartëson politikën amerikane ndaj Kinës

Leave a Reply

Your email address will not be published.