Kuriozitete

Një krijesë misterioze që përfundoi në bregdetin britanik po trondit të gjithë

Kufoma e zymtë e një krijese misterioze deti ka tronditur të gjithë në Mbretërinë e Bashkuar.

‘Përbindëshi’ portokalli ka cilësi të ngjashme me peshkun por nuk është saktësisht një peshk.

Krijesa është e gjatë, ka shenja të dukshme diku afër kokës dhe duken si tiparet e një fytyre, por jo plotësisht.

Kjo specie u gjet në bregdet në Keiss të Skocisë nga Gregg Jenkinson dhe djali i tij Tyler, dhe të dy mbetën të habitur. Ata publikuan fotografinë në rrjetet sociale.

Disa ekspertë sugjerojnë se mund të ketë qenë mbetje e një qenie të caktuar detare.

YouTube player