“Në garë me botën gri”, ekspozita e Rexhep Selimit hapet të premten

Nga qendra e paraburgimit në Hagë Rexhep Selimi realizoi 250 piktura, të cilat i përmblodhi me një emër të përbashkët  “Në garë me botën gri”.

Ky është edhe emri i ekspozitës që do të hapet nesër në hapësirën e Muzeut Kombëtar të Kosovës, ka njoftuar Ministria e Kulturës.

Këto piktura Selimi i ka përfunduar për katër vite dhe ekspozita do të jetë e hapur prej nesër në ora 12:00 deri më 4 dhjetor 2022.

Rexhep Selimi është arrestuar dy vite më parë dhe po mbahet në qendrën e paraburgimit në Hagë.

Lexo më shumë  "Miqtë e Ballkanit Perëndimor" letër të hapur liderëve evropianë përpara samitit të BE-së në Tiranë: Të përmbushen premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor

Selimi dhe tre ish-liderët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Jakup Krasniqi po gjykohen për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

Rruga Press

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlbanianEnglishFrenchGermanItalianPortuguese