Moment prekës në lojërat Paraolimpike, për shkak të situatës nuk ka sportist që të mbajë flamurin e Afganistanit

Advertisement
Advertisement

Dy sportistë do përfaqësonin Afganistanin në lojërat paraolimpike por fatkeqësisht asnjëri prej tyre nuk mundi të ishte pjesë.

Kjo pas situatës kaotike në Afganistan ku talebanët morën kontrollin e vendit dhe është shumë e vështirë për të dalë jashtë Afganistanit.

Advertisement

Atletja Zakia Khudadai dhe hedhësi i diskut Hossain Rasouli ishin të vetmit përfaqësues të Afganistanit në lojërat Paraolimpike dhe që do mbanin lart flamurin e Afghanistanit. Por në mungesë të sportistëve flamurin e ka mbajtur lart një vullnetar i OKB.

Lexo më shumë  (VIDEO) Mijëra tifozë të Liverpoolit dëfrehen në Paris me këngën e Dua Lipës
Advertisement

Reth 4400 atletë do marrin pjesë në lojërat para olimpike në Japoni.

Rruga Press

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.