Bota

Mbi 1,300 shtëpi të shkatërruara nga pushtuesit rusë në Mariupol

Pushtuesit rusë kanë shkatërruar mbi 1,300 shtëpi në Mariupol të rajonit të Donetskut. Ata vazhdojnë të rrënojnë ndërtesat që u dëmtuan nga bombardimet ruse të qytetit.

“Rusët vranë dhjetëra mijëra civilë, shkatërruan mbi 1,300 shtëpi dhe vazhdojnë të shkatërrojnë ato që ishin dëmtuar nga sulmet e tyre. Ata e kthyen Mariupolin nga qyteti i zhvillimit dhe i mundësive, siç ishte nën flamurin ukrainas, në qytetin e shpresave të pushkatuara, rrënojave dhe mbijetesës”, thuhet në raportin e postuar nga kryebashkiaku i zonës.

Lexo më shumë  Stoltenberg: NATO po shqyrton vendosjen e armëve bërthamore

Rruga Press

YouTube player

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *