Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 102.7 lekë dhe do të shitet me 103.7 lekë.

Euro do të blihet me 110.5 dhe do të shitet me 111.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet në tregun shqiptar me 112.8 lekë dhe do të shitet me 113.8 lekë.

Lexo më shumë  Fermerët në Shqipëri në protestë: Malli serb ka mbytur tregun, këta janë tradhtarë

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 126.5 lekë dhe do të shitet me 127.7 lekë.

Rruga Press

YouTube player

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *