Jerusalemi u bë i bardhë pas reshjeve të rralla të borës

Jerusalemi është mbuluar me të bardha pasi një stuhi dimërore mbuloi me borë pjesën më të madhe të lartësive më të larta të rajonit.

Sipas mediave të huaja, kupola ikonë e artë e Shkëmbit të qytetit të shenjtë u pluhuros me borë të enjten.

Autostradat kryesore për në Jerusalem dhe arteriet kryesore të tij u mbyllën dhe shkollat dhe bizneset u mbyllën gjatë ditës ndërsa borëpastruesit komunalë punonin për të pastruar rrugët.

Policia izraelite mbylli gjithashtu autostradat kryesore në Bregun Perëndimor malor për shkak të kushteve të rrezikshme të rrugëve.

Lexo më shumë  Samiti BE-Ukrainë, Kievi: Sinjal i fuqishëm edhe për partnerët, edhe për armiqtë

Një stuhi dimërore ka goditur Mesdheun Lindor, duke sjellë shira të dendur dhe erë në Lindjen e Mesme ndërkohë që Stambolli dhe Athina u mbuluan nga bora në fillim të kësaj jave.

YouTube player
AlbanianEnglishFrenchGermanItalianPortuguese