Sport

Fitore dramatike e Liverpool me Wolves. Gol dhe raste shënimi, shikoni paraqitjen e Brojës

Liverpool arrin fitoren e katërt radhazi në Premier League në një ndeshje dramatike dhe shumë të vështirë. Në transfertën me Wolverhamton, djemtë e Klopp arritën të merrnin maksimumin me një fitore minimale të cilën e vendosi Divock Origi I ardhur nga stoli.

Pothuajse në 90 minuta ekipi vendas u mbrojt shume mirë por Klopp me zëvendësimet e tij duke future në lojë Origin, arriti të ndryshonte ndeshjen dhe pikërisht sulmuesi shënoi në minutën e 94’ për 3 pikë të arta për Liverpool që tashmë e shikon veten mbi Chelsean në renditje.

Lexo më shumë  Sukses historik i Deçiqit, katër skuadra shqiptare në Champions

Në ndeshjet e tjera, ishte ndeshja e Armando Brojas por jo e Southampton. Sulmuesi shqiptar dha më të mirën duke u konfirmuar sulmuesi më në formë për ekipin e Hassenhuttl.Jo vetëm  golin që shënoi në 29’, një shfaqje force dhe klasi nga Broja por ai krijoi edhe disa raste e gjithashtu u tregua I rrezikshëm ndërsa trajneri vendosi ta hiqte nga fusha në 15 minutat e fundit.

Ndoshta largimi i tij ndikoi edhe te rezultati ku në minutat shtesë Brighton barazoi në 1-1.

Ndoshta largimi i tij ndikoi edhe te rezultati ku në minutat shtesë Brighton barazoi në 1-1. Ndërkohë që në ndeshjen tjetër Newcastle mori një fitore me shumë vlera 1-0.