Ekipi anglez e kërkon Brojën me këmbëngulje si sulmues kryesor

Advertisement
Advertisement

Armando Broja tashmë është kthyer në dëshirën e skuadrave të mëdha europine, teksa paraqitjet e sulmuesit shqiptarë këtë sezon në Premier League me fanellën e Southampton ka bërë që 20-vjeçari të bjerë në syrin e të gjithëve.

E ardhmja e tij mbetet e pa qartë, pasi Southampton kërkon ta mbajë edhe për një sezon të huazuar, nga krahu tjetër Chelsea që zotëron kartonin e tij e shikon pjesë të formacionit për sezonin e ri.

Advertisement

Por West Ham nuk ka ndërmend të ndalojë, pasi kërkojnë 20-vjeçarin shqiptarë si sulmuesin kryesorë që të udhëheqe repartin e sulmit në sezonin e ri.

Lexo më shumë  Sot luhet finalja e garës më të madhe për klube në Evropë mes Liverpoolit dhe Real Madridit
Advertisement

Trajneri i “Hammers”, David Mayes është “fiksuar” me Brojën, pasi paraqitjet e talentit të kombëtares me Southampton e kanë impresionuar.

Me ardhjen e pronarëve të rinj te skuadra e Chelsea, pritet të ketë ndryshime, ndërsa Thomas Tuchel me shumë gjasa do të ketë në dorë edhe fatin e “xhevahirit” të kombëtares kuqezi.

Rruga Press

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.