Lajme

E zbulon Scholz/ Kur do të mbahet samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë

Kancelari gjerman Olfa Scholz ka zbuluar se në datën 16 Tetor, në Trianë do të mbahet samiti i Procesit të Berlinit.

Jam i gëzuar që mirëpres kryeminsitrin Rama, ballkani Perëndimor dhe integrimit I tij janë shumë të rëndëishme për mua.

Ballkani perëndimor është pjesë e Evropës dhe pjesë e familjes europiane. Gëzohem që ti re dakord të ftosh në tetor samitin e ardhshmë të procest të Berlinit.

Përgatitjet për këtë kanë filluar, më 16 16 tetor do të zhvillohet samiti për herë të parë në kryeqytetin e një shteti të Ballkanit Perëndimor “ u shpreh Scholz.

Rruga Press

Lexo më shumë  Sali Berisha përjashtohet nga seancat e Kuvendit për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë
YouTube player

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *