Digjet vetura e Policisë në Zveçan, Vela: Serbia mban përgjegjësi të plotë për përshkallëzimin

Pas të shtënave me armë dhe gaz lotsjellësit, është djegur edhe një veturë e Policisë së Kosovës në Zveçan.

Qytetarët serbë po kundërshtojnë hyrjen në objektin e komunës së Zveçanit të kryetarit të zgjedhur më 23 prill.

Ndërkaq, shefi i stafit në Presidencë, Blerim Vela theksoi se strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë në veri të Kosovës kanë marrë urdhër për përshkallëzimin e situatës në terren.

“Protestues ‘paqësor’ që përdorin veprime hibride dhe të dhunshme kundër forcave të rendit. Dhuna nuk do të mbizotërojë. Serbia mban përgjegjësi të plotë për përshkallëzimin”, shkruan ai.

Rruga Press

Lexo më shumë  Sveçla: Policia dhe AKI kanë arritur të identifikojnë kriminelët në veri
YouTube player

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *