Ambasada amerikane: Nëse Rusia vazhdon me aneksimin në Ukrainë, SHBA-ja do të përgjigjet me ashpërsi

Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpërndarë të shtunën një deklaratë të fortë me video lidhur me luftën në Ukrainë, në të cilin thuhet:

“Ne e dimë lëvizjen e radhës të Rusisë. Rusia po hedh bazat për të aneksuar territorin ukrainas që po pushton, duke shkelur drejtpërdrejt sovranitetin e Ukrainës. Nëse Rusia vazhdon me planet e saj të aneksimit, Shtetet e Bashkuara do të përgjigjen me shpejtësi dhe ashpërsi në një hap me aleatët dhe partnerët tanë,” nënvizon deklarata e pasuar nga mesazhi me video.

Rruga Press

Lexo më shumë  Kim: Në Shqipëri ka media që financohen me para ruse e kineze

Leave a Reply

Your email address will not be published.

AlbanianEnglishFrenchGermanItalianPortuguese