Home

Youtube

Shendetesi

OBSH: Përhapja e lisë së majmunëve mund të jetë “maja e ajsbergut”

Advertisement Advertisement Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi se 200 raste të lisë së majmunëve të identifuara gjatë javëve të fundit

Studimi/Shkencëtarët më në fund zgjidhin misterin e duhanpirësve afatgjatë

Advertisement Advertisement Midis njerëzve që pinë duhan, por që nuk kanë kurrë kancer në mushkëri, shkencëtarët kanë gjetur një avantazh

Ç’është lija e majmunit dhe çfarë masash po merren

Advertisement Advertisement Advertisement Rritja e rasteve dhe përhapja e lisë së majmunëve veçanërisht gjatë verës ka ngritur shqetësime në mbarë

Fëmijët vegjetarianë apo ata që hanë mish/ Kush rriten më të shëndetshëm?

Advertisement Advertisement Numri i njerëzve që kalojnë në konsumimin e dietave me bazë bimore po rritet në mbarë botën. Gjatë

Ja si lidhet gjumi me peshën tonë trupore

Advertisement Advertisement Gjumi luan një rol të madh në shëndetin e përgjithshëm, por kur bëhet fjalë për mbajtjen e një

Speciale

 

Kryeministri i Shqipërisë që përfundoi duke pastruar pusetat dhe ujërat e zeza

Advertisement Advertisement Shumë banorë të Elbasanit e mbajnë ende mend pastruesin e banjave te markata e qytetit. Një plak i

 

Avokati që firmosi Pavarësinë e Shqipërisë, por vdiq në burg nga torturat e komunizmit

Advertisement Advertisement Shumë prej emrave dhe figurave atdhetare që kontribuan dhe firmosen shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë, nuk patën një

Imazhe historike